Kind Bag poekotid

Kind Bag London ümbertöödeldud poekotid 3tk

 

Kõik Kind Bagi poekotid on valmistatud 100% ümbertöödeldud plastikpudelitest. Need poekotid on kaunid, kompaktsed ning vastupidavad. Kuid siiski tekib küsimus, miks on just ümbertöödeldud plastikust tehtud poekotid nii erilised.

Tänapäeval oleme me kõik juba võrdlemisi hästi teadlikud plastiku mõjust meie planeedile. Korduvkasutatavad poekotid aitavad vähendada vajadust ühekordsete kilekottide järele, mis vähendab lõpuks ka uue plastiku tootmise vajadust. Reaalsus on see, et ühte ühekordselt kasutatavat kilekotti kasutatakse enamasti maksimaalselt 15 minutit ning seejärel visatakse ära. Kuid siiski, kuidas me teame, et need korduvakasutatavad poekotid on paremad ja aitavad loodust säästa?

 

Teame, et ühe korduvkasutatava puuvillast koti tootmise õigustuseks tuleks seda kotti kasutada igapäevaselt. Näiteks klassikalist puuvillast kandekotti tuleks kasutada vähemalt 7000 kuni 20 000 korda selleks, et sellel oleks samasugune kumulatiivne keskkonnamõju (nt veekasutuse näol) kui klassikalisel kilekotid. AGA näiteks ümbertöödeldud plastiku puhul piisab 2-3-st korrast.

Nendel põhjustel ongi need kaunid Kind Bagi poekotid valmistatud just ümbertöödeldud plastikpudelitest. Oma tegevuse ja tootmisega päästavad Kind Bagi loojad loodusest ja merest sadu tuhandeid plastikpudeleid. Tänu sellele püsivad metsaalused puhtana ning meres saavad mereelukad rahulikult elada.

Vaata kõiki Kind Bag poekotte.

SAADAVAL ON:

MINI mõõdus poekotid, mis on ideaalsed kiireks poekülastuseks. Tänu väikestele mõõtudele mahub see hästi ka väiksesse käekotti või taskusse. Kotis saab maksimaalselt kanda 10kg. VAATA LÄHEMALT

MEDIUM mõõdus poekotid on võrreldavad tavalise kilekotimõõduga, kuid Kind Bagi poekottide eeliseks on piisavalt suured kandeaasad, et saaks kotti kanda ka õlal. Koti kandevõime on maksimaalselt 20kg. VAATA LÄHEMALT

XL suuruses kotid on lihtsalt vapustavad. Kasuta seda pesumajja minekuks, riiete shoppamiseks või suurema toidukauba kandmiseks. Ühes XL suuruses poekotis saad kanda korraga 25kg. VAATA LÄHEMALT

VASTUSED LEVINUD KÜSIMUSTELE:

1. Mis asi see RPET tegelikult on?

RPET inglise keeles tähendab recycled polyethylene terephthalate ehk eesti keelde tõlgituna taaskasutatud polüetüleentereftalaat . Seda materjali leidub plastikpudelitest.

2. Mis sertifikaadid Kind Bagile kottidele kehtivad?

Kind Bagi kottide jaoks loodud materjal omab sertifikaati, mis on paika pandud Ülemaailmse Taaskasutamise standardi kohaselt (Global Recycled Standard).

3. Kuidas valmib materjal Kind Bagi kottide jaoks?

Esmalt kogutakse kokku juba ringluses olnud plastikpudelid. Need on pärit erinevatest taarapunkidest üle maailma ning samuti otse loodusest. Seejärel viiakse pudelid spetsiaalsesse ümbertöötlustehasesse. Tehases pudelid puhastatakse ning puhtad pudelid lõhutakse väikesteks tükkideks, millest luuakse pelletid. Pelletid omakorda sulatatakse üles ning sellest luuakse niit, millest omakorda valmivad juba ilusad Kind Bag kotid.

FAKTE:

• Kasutatud plastpudelite ringlussevõtt kanga valmistamiseks vähendab selle plastiku sattumist prügilatesse, loodusesse ja merre.

• RPET materjali tootmine kasutab 33-35% vähem energiat kui näiteks polüester.

• 80% plastikpudelitest, mida me poest ostame lõpetavad tegelikult looduses.

• 60 miljonit plastikpudelit muutuvad prahiks igapäevaselt üle maailma.

• Ühe plastikpudeli komposteerumiseks läheb aega 1000 aastat.